Miliony v českém esportu

Tuzemská esportová scéna vstoupila do nové éry. Odstartovala Sazka eLEAGUE, česko-slovenská liga elektronického sportu, kterou organizuje deník Sport a iSport.cz. Nejlepší týmy a hráči si ve špičkových zápasech rozdělí celkem 2 500 000 korun, historicky nejvyšší „prize pool“ v Česku i na Slovensku.

„Sazka eLEAGUE je to největší a nejambicióznější, co se na česko-slovenské scéně kdy stalo,“ okomentoval start ligy Jonáš „SabeRLight“ Volek, nejlepší hráč Dota 2 a reprezentant barev týmu Sampi. Za ním stojí fotbalový reprezentant Jakub Jankto, jenž dokázal složit špičkové sestavy jak v Dotě, tak v populárním Counter-Strike: Global Offensive.

Obě hry jsou ryzími esportovými tituly, globálně suverénně největší. Na zahraničních turnajích v roce 2019 si týmy v těchto hrách rozporcovaly 69 milionů dolarů. I proto Sazka eLEAGUE začala s nimi. Ale ambice sahají dál. V plánu je rozšíření soutěží o další hry.

Vedle Sampi se obou ligových soutěží Sazka eLEAGUE zúčastní také profesionální týmy eSuba a Brute. Ambice mají nejvyšší. „Chceme triumfovat,“ shodují se. Taky ale pozor na Sinners, kteří podle expertů složili nejsilnější sestavu v CS:GO. Navíc přípravě na zápasy podřizují úplně všechno, včetně správné životosprávy.

„Dennodenně spolupracujeme s kondičním trenérem, který kromě hokejistů Bílých Tygrů připravuje na sezonu sportovní hvězdy, jako je Pastrňák či Vrána,“ popsal Jindřich „Zedko“ Chyba, který má být tahounem Sinners za vytouženým titulem.

Základní část Sazka eLEAGUE se hraje na sedm kol každou sobotu a neděli, přičemž v červnu vyvrcholí první split finálovými play off zápasy. Druhá část začne v srpnu. Grandfinále je na programu na říjnovém veletrhu FOR GAMES (15. – 18. října). Celkem se tento rok odehraje 164 zápasů a každý z nich můžete sledovat živě na Twitch.tv/eleaguecz a www.sazkaeleague.cz.

Vedle nejvyšší soutěže se hraje také druhá liga Sazka eLEAGUE Open. Ta je každý týden ve středu a ve čtvrtek odpoledne otevřena všem organizacím a amatérským týmům, které hledají kompetitivní výzvu a chtějí každý půlrok zabojovat o postup do profesionální Sazka eLEAGUE.

Generálním a titulárním partnerem Sazka eLEAGUE se stala společnost Sazka, exkluzivním prodejním partnerem CZC.cz, technickým partnerem je herní portál Grunex.com.

Týmy v Sazka eLEAGUE Dota 2
eSuba, Hippomaniacs, Brute, NecroRaisers, Dogs, Inaequalis Rozbíječi, Lutea, Sampi

Týmy v Sazka eLEAGUE CS:GO
Brute, Enterprise, Sampi, Defeaters, eSuba, RAMS, Sinners, Gunrunners

 

O KOLIK SE BUDE HRÁT NA FOR GAMES (15. – 18. října)

 

Sazka eLEAGUE CS:GO – Grandfinále

 1. místo 500.000 Kč

 2. místo 100.000 Kč

 3. místo 50.000 Kč

 4. místo 25.000 Kč

 5. místo 15.000 Kč

 6. místo 10.000 Kč

 

Sazka eLEAGUE Dota 2 – Grandfinále

 1. místo 100.000 Kč

 2. místo 50.000 Kč

 3. místo 30.000 Kč

 4. místo 15.000 Kč

 5. místo 10.000 Kč

 6. místo 5.000 Kč